Projekty tanich domów na każdą kieszeń

projekty tanich domów

Dla większości inwestorów budowa domu wiąże się głównie z jednym bardzo istotnym aspektem, a są nim koszty całej inwestycji. Już od pewnego czasu, architekci wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują niezwykle atrakcyjne projekty domów, które za sprawą swojej konstrukcji są od pozostałych tańsze w budowie.

To jaki projekt architektoniczny spełni oczekiwania inwestora, często jest ściśle określone przez kilka niezależnych czynników, takich jak wielkość działki, na której ma być postawiony dom, jego powierzchnia oraz materiały z jakich zostanie wykonany. Wszystkie te podstawowe kryteria w znacznym już stopniu określają, z jakimi kosztami będzie musiał się liczyć inwestor. Istnieje jednak szereg rozwiązań i udogodnień, wprowadzonych specjalnie z myślą o optymalizacji kosztów, które w znaczący sposób pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy na budowie domu.

Projekty domów tanich w budowie wcale nie przedstawiają konstrukcji ubogich, rozwiązania proponowane w takich projektach mają na celu przede wszystkim obniżenie kosztów w sposób praktycznie nie odczuwalny w codziennym użytkowaniu.

Głównym elementem obniżającym koszty budowy jest projekt domu o jak najbardziej prostym kształcie, najlepiej zwartej bryły na planie prostokąta. Brak załamań w konstrukcji ścian, nie tylko obniża koszty budowy, ale także ogranicza powstawanie mostków termicznych, przez które ciepło ucieka na zewnątrz budynku.
Kolejnym sposobem na znaczne obniżenie kosztu budowy jest rezygnacja z podpiwniczenia, na rzecz ewentualnego pomieszczenia gospodarczego, oraz usytuowanie garażu wewnątrz budynku. Najbardziej optymalne projekty tanich w budowie domów przedstawiają budynki parterowe z użytkowym poddaszem.
Bardzo duże oszczędności generują projekty domów o dachach dwuspadowych, o koncie nachylania 30 – 45 stopni. Oszczędza się tu nie tylko na materiałach budowlanych, ale także na kosztach robocizny, dodatkowo prosty dach zapobiega również zbytniej utracie ciepła.

Szeroka gama projektów domów tanich w budowie zawiera w swojej ofercie budynki parterowe, jak i piętrowe, domy małe, a także domy o dużej powierzchni. Zastosowanie powyższych rozwiązań w znaczny sposób zmniejsza koszty budowy, równocześnie nie zmniejszając w żaden sposób funkcjonalności wnętrz, czy eleganckiego wyglądu elewacji zewnętrznej. W tym przypadku uzyskane tanie koszty budowy, w żaden sposób nie odbijają się na komforcie użytkowania i jakości wybudowanego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *