Projekty bliźniaków – dom na każdą kieszeń

projekt bliźniaka - projekt Lira

Bliźniaki – rozwiązanie na małą działkę
Wiele osób już na etapie zakupu działki obawia się, iż na małej a długiej działce nie uda im się nic wybudować. Nieprawdą jest, iż na wąskiej działce nie można postawić domu. Idealnym rozwiązaniem jest budowa bliźniaka.

Wybór projektu bliźniaka
Ważne jest, by projekt bliźniaka dostosowany był pod gabaryty działki. Pamiętać też należy, że bliźniakiem niekoniecznie musi być jeden budynek. Bliźniakiem mogą być również dwa podobne domy wolnostojące jedynie ze sobą zestawione. Takie rozwiązanie ma wiele plusów. Jedynym z nich jest dowolność realizacji prac inwestycyjnych.

Spójność bliźniaków
Ładna prezentacja domu bliźniaka zależy od efektu wizualnego całego budynku. Taki efekt można osiągnąć dzięki zastosowaniu identycznych materiałów i kolorów dla obu połączonych budynków.

Wielkość działki
Projekty bliźniaków wybierają najczęściej osoby, które są posiadaczami nieszerokich działek. Dzięki takiemu rozwiązaniu mają szanse na komfort mieszkania w domu przy jednoczesnym zachowaniu przepisów prawa budowlanego. Jeśli chcemy mieć z sąsiadami jak najmniej do czynienia można w projektach bliźniaków zaznaczyć, iż wejścia do domów czy balkony mają znajdować się z dwóch różnych niezależnych stron.

Ślepa ściana – co z nią zrobić?
Ślepa ściana nie jest dużym problemem. Dobry projekt bliźniaka z pewnością wpłynie na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni bez okien, co w niektórych przypadkach może okazać się nawet atutem. Jeśli nie chcemy tracić funkcjonalności wnętrza przez ślepą ścianę, warto obok niej usytuować garaż czy spichlerz, ale na pewno nie kuchnię czy jadalnię.

Jak zadbać o funkcjonalne wnętrze w bliźniaku?
Projekt bliźniaka jak każdy inny pozwala na swobodę aranżacji wnętrza. Na pewno warto pamiętać o komforcie domowników, który możemy stworzyć niezależnie od projektu. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż w klasyczny bliźniaku jedno wnętrze jest odbiciem drugiego, dlatego zawsze będą wynikały różnice w oświetleniu pomieszczenia. Jedna strona ma od południa, inna od północy. Nie jest to jednak dużym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *